Elbasan – Shembin shtëpinë e vjetër të gjyshit dhe nuk u besojnë syve çfarë gjejnë në arkë

Shembin shtëpinë e vjetër të gjyshit,por mbeten të shtangur nga ajo që gjejnë në arkë.Një familje në Elbasan ka shembur muret e një shtëpie të vjetër, por gjatë shembjes kanë gjetur mes gërmadhash një arkë.

Në pak sekonda kanë menduar se gjetën një thesar të fshehur nga gjyshi.Ndaj me shumë kërshëri kanë nisur ta hapin.Sapo kanë hequr kapakun,janë shtangur nga ajo që kanë parë.
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Mirditorët shkatrrojnë flamurin turk të vendosur në Digën e HEC-it në Qafë-Mollë (VIDEO)

Mirditorët shkatrrojnë flamurin turk të vendosur në Digën e HEC-it në Qafë-Mollë (VIDEO)/ Pas thirrjeve ditën e djeshme për protesta masive dhe për vepra, sot të gjithë Mirditorët janë mobilizuar në Qafë-Mollë.

Për të shkulur flamurin turk të cilën e kanë betonuar në Digën e HEC-it.Për 500 vjet Mirdita nuk ka pranuar sundim dhe flamurë pushtuesish, prandaj të gjithë ishin në këmbë për largimin e simbolit të pushtuesit.
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Çfarë ndodhi prapa skenave kur u rrahën Krasniqi e Zeka? Tregon stafi i televizionit

Çfarë ndodhi prapa skenave kur u rrahën Krasniqi e Zeka? Tregon stafi i televizionit

Rrahja e deputetit të Nismas, Milaim Zeka dhe atij të Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi në studion e Info Magazinës në Klan Kosova bëri bujë të madhe.Të gjithë e panë, folën për të e nuk u la gjë pa u thënë.

Por, cila në fakt ishte historia e rrahjes mes Frashër Krasniqit dhe Milaim Zekës?Ajo vjen e treguar në detaje, nga Drejtori i Informacionit në Klan Kosova, Gazmend Syla.
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Në Facebook – Surprizon gazetari/ Publikon ‘diplomën’ e Edi Ramës, ja notat…

Surprizon gazetari/ Publikon ‘diplomën’ e Edi Ramës, ja notat...

Gazetari, njëkohësisht kryeredaktori i gazetës ‘Rilindja Demokratike’ Bledi Kasmi ka bërë publike kartelën klinike të kryeministrit Edi Rama.Me një postim në rrjetin social Facebook.

Kasmi shkruan:Sa për kujtesë, meqë çdo popull meriton qeverinë që ka,Cili popull tjetër në historinë botërore e ka pasur Kryeministrin me këtë lloj diplome?
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

“Nuk dua dhurata, mjafton të shërohem”, rrëfimi prekës i vogëlushes që lufton me leuceminë (VIDEO)

Image result for “Nuk dua dhurata, mjafton të shërohem”, rrëfimi prekës i vogëlushes që lufton me leuceminë (VIDEO)

Jeta e një vogëlusheje ndryshoi drastikisht pasi u diagnostikua me me leucemi.Ndërkohë që fëmijët e tjerë festojnë ditët e ndërrimit të viteve,prej 2 muajsh Era Kabila ndodhet në pavionin e Onko-Hematologjisë,duke u kuruar.

Me kurajon e saj të pazakontë 12 vjeçarja jo vetëm që po lufton si me trimëri ndaj sëmundjes por edhe është përpjekur t’ia lehtësojë sadopak dhimbjen prindërve.Për momentin unë dua vetëm që të shërohem dhe nuk kërkoj ndonjë dhuratë..
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Ja 5 detajet që i dallojnë produktet origjinale nga ato të falsifikuara…

Në xhunglën e ofertës teknologjike, në të cilën të gjithë janë të impenjuar që të marrin modelin e fundit me çmimin më të përballueshëm të mundshëm, përplasja me surpriza të pakëndshme është shumë e thjeshtë.

Tregu i falsifikimeve është bërë një plagë e vërtetë botërore me përfitimi miliardash, dhe është i mirë-organizuar për të prodhuar kopje perfekte të padallueshme.Në xhunglën e ofertës teknologjike, në të cilën..
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Ambasadori amerikan mbron ushtrinë e Kosovës midis Beogradi

Ambasadori i Amerikës në Serbi, Kyle Scott e ka thënë troç midis Beogradit se formimi i Ushtrisë së Kosovës nuk përbën kërcënim për stabilitetin në Ballkan.Ai ka deklaruar se kjo ushtri duhet të formohet në përputhje me Kushtetutën e Kosovës.

Dhe konsultimeve që duhet të bëhen me të gjithë partnerët.“Ushtria e Kosovës nuk është kërcënim më i madh për stabilitetin sesa ushtria e Serbisë, Bosnjës, Maqedonisë..
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Fatmir Xhafaj kërkon largimin e Haki Çakos, por Edi Rama …

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj i ka propozuar Kryeministrit Edi Rama emrin e drejtorit të ri të Policisë së Shtetit, që duhet të zëvendësojë, Haki Çakon.

Burime kanë bërë me dije se,Ardi Veliu,Aktualisht Drejtor i Policisë së Tiranës është propozimi i Fatmir Xhafajt për në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë.Propozimi ka mbërritur në zyrën e Ramës dhe ky i fundit nuk ka pranuar..
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Një përbërës i veçantë natyror që largon çdo pjesë myku apo infeksion kërpudhor nga lëkura juaj

Këto infeksione shkaktohen nga parazitët në mjedisin e lëkurës, duke përfshirë mjedisin mikrobik, aciditetin, përqendrimin e lëndës ushqyese, etj. Candida është e zakonshme në sqetulla, në gojë, në thonjë, mukozën vaginale dhe ezofagun.

Dermatofitosis: Këto janë lehtësisht të transmetueshme përmes kontaktit të lëkurës me njerëzit dhe kafshët.Malassezia furfur ose orbiculare Pitysporum: është një kërpudhat e zakonshme.Pacientët e prekur zhvillojnë pika kafe në kraharor,shpatulla,qafë dhe shpinë.
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link

Aktori i famshëm turk: “Jam nip i Gjakovës, kam gjak shqiptari”

“Mirëmëngjesi, mirëdita, mirëmbrëma. Unë jam shqiptar”.Këto janë ndër fjalët e vetme që ai i di në shqip, ndonëse prejardhja e tij është shqiptare.Aktori turk,Togla Ortancil,i cili sivjet për herë të parë vizitoi Kosovën.

Tregon se pavarësisht fjalëve të pakta që di nga gjuha shqipe, ai nuk e ka harruar vendin e origjinës.Në një intervistë për Klan Kosovën, Ortancil tregon se është me prejardhje nga Gjakova..
Lexo lajmin e plotë duke klikuar Linkun 👇

Link