Erdogan: Populli turk duhet të jetë gati për mundësinë e mobilizimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka folur për mundësinë e mobilizimit të rezervave të Turqisë, duke ngritur pyetje rreth operacioneve ushtarake në Siri.

Presidenti turk në një fjalim në qytetin e Kahramanmara në Turqinë juglindore tha se populli turk duhet të jetë gati për mobilizim.
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Një truk si të largoni grumbullimin e tartarit të dhëmbëve në shtëpi në vetëm pak sekonda!

Një truk si të largoni grumbullimin e tartarit të dhëmbëve në shtëpi në vetëm pak sekonda!

Shumë njerëz e injorojnë të shkojnë tek dentisti sepse për disa kushton shumë shtrenjtë ndërsa disa të tjerë thjesht e kanë frikë dentistin. Ditët e sotme ka shumë receta që nëse i përgatisni në shtëpi do trajtojë dhëmbët tuaj.

Problemi më i madh i dhëmbëve është tratari…
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Nuk e abortojnë fëmijën edhe pse e dinë që do vdes vetëm disa minuta pas lindjes, ja arsyeja

Daniel Thompson dhe Georgina Wills janë duke planifikuar funerali për fëmijën e tyre që do të lind në verë.Çifti shkuan për kontroll rutinë tek gjinekologu pas javës së 12-të.

Ku edhe kuptuan se fëmija i tyre do të vdes vetëm pak minuta pas lindjes.
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

A Lejohet Larja E Bashkëshortëve Bashkë?

Bashkëshortët e kanë të lejuar që bashkë të lahen në një vend, edhe nëse burri shikon në gruan e tij dhe gruaja në burrin e saj.Argumenti i parë është ai të cilin e transmeton Aisha radijAllahu ‘anha: “Unë jam larë bashkë me të Dërguarin e Allahut sal-lAllahu ‘alejhi ue sel-lem prej një ene, ashtu që të na përziheshin duart, ai merrte më shumë ujë saqë fillova t’i them: “Më lër mua, më lër mua.” .. Lexojeni artikullin të plotë ne linkun ne vazhdim

vazhdimi

Aksidenti me dy të vdekur/ Ja çfarë tha në polici 30-vjeçarja, drejtuese e mjetit…

Aksidenti me dy të vdekur/ Ja çfarë tha në polici 30-vjeçarja, drejtuese e mjetit...

Nuk e di se çfarë ka ndodhur… Është kjo fjalia që ka thënë para policisë Ilda Parroj, 30 vjeçarja që shkaktoi aksidentin me dy të vdekur në zonën e Golemit në Kavajë.

Mëngjesit e sotëm.Viktima të aksidentit mbetën Edlira Pisku dhe Xhemil Pisku,përkatësisht 34 dhe 69 vjeç,ndërsa i plagosur ka mbetur 8 vjeçari.
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Si t’i heqësh rrudhat me produkte që nuk do t’ju kishte shkuar mendja kurrë

Kanë filluar të të dalin ato rrudhat poshtë dhe në anë të syve?Mos i merr inat se me pak punë mund t`i fshish. Ato që të duhen janë pak gjëra, shkruan arbresh.info.

Pastë dhëmbësh.Lëng domate,Kapsula me Vitamin E,Xhel Aloe Vera.Në një tas të pastër hidh gjysmë lugë pastë dhëmbësh.
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

5 gjërat e pabesueshme që i ndodhin trupit nëse merrni vaj peshku çdo ditë

Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit,kryesisht nga salmoni, sardelet dhe skumbri. Këto vajra dhe yndyra përmbajnë kryesisht acide yndyrore Omgea 3.

Të cilat janë shumë të rëndësishme për funksionimin siç duhet të organizmit.Që është shumë i shëndetshëm këtë të gjithë e dimë.
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Futet në kopshtin zoologjik, e shqyejnë luanët (VIDEO +18)

Një person lakuriq është hedhur në një kopsht zoologjik të mbyllur.Personi ka pësuar keq pasi që dy luan e kanë ‘shqyer’ atë për ushqim, ngjarja ka ndodhur në Kili.

Burri 20 vjeçar ka mbetur rëndë i plagosur në këtë incident përderisa dëshmitarët thonë se janë tronditur nga kjo ngjarje.
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Tualeti juaj do të qëndrojë gjithmonë i pastër dhe me erë të mirë. E gjithë ajo çka ju duhet është kjo!

Pastrimi i tualetit është një nga punët më të pakëndshme, por gjithsesi jemi të detyruar ta bëjmë sepse higjena ndikon në mënyrë direkte në shëndetin tonë.

Mbajtja e një tualeti të pastër dhe pa baktere është dicka shumë e rëndësishme për shëndetin e gjithë familjes.Jo vetëm që tualeti juaj..
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Kap gruan me pronarin grek, 54-vjeçari: Greku do e kuptoj se kush janë shqipterat, do i vras te dy.. |VIDEO|

Ai eshte 54 vjec dhe ka mbi 5 vite qe po jeton larg familjes se tij dhe arsyet jane ende te paqarta. Petrit Gjeli nga Elbasani emigroi drejt shtetit grek si shumica e shqiptareve.

Pas viteve 90 per te pasur nje jete me te mire.Fillimisht u vendos ne Kastoria.
Hap reklamën

Vazhdo artikullin e plotë